5. januar 2013

Oplev HabenGoods

HabenGoods tour plan opdateres løbende med nye arrangementer
Følg også HabenGoods på facebook: www.facebook.com/habengoods

2018
9. juni: Sanistål, Vingsted Hotel og Konferencecenter
1. Marts: LINAK, Als
19. Jan: Danske Anlægsgartnere, Nordatlantisk Hus

2017
23. dec: City Kolding, Juleknas Street Stomp
21. dec: Fredericia Shopping, Juleknas Street Stomp kl 16/17/18
16. dec: City Kolding, Juleknas Street Stomp kl 12/13/14
9. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp kl 12/13/14

6. Dec: HCA æresborger jubilæum Odense, Steen Körner Show Flakhaven
2. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp kl 12/13/14

9. Nov: Walker, messe OCC

8. Nov: Walker, messe OCC

1. nov: Hotel Opus Horsens, Sygeplejesker

1. Nov: Provstrgaardskolen Jubilæum, Odense
28. okt: Glostrup Bio, Kulturnat kl. 16.30-17.00
26. okt: Nyborg Private Realskole, Jubilæum
22. sept: Aarsleff, indvielse
12 sept.: Innovationskonkurrence DOK5000, Odense Kommune
10. sept: OB-Brøndby optakt show, EWII Park
27. aug: Beumer Group Family Day, Aarhus
28. juli: Middelfart, Open By Night kl. 18/19/20
11. juni: Dalager Marked 11/12/13
2. juni: Rudkøbing, Open By Night 19.00-21.00
1. juni: Vingsted Hotel og Konferencecenter, Mødeplanlægger Event
26. maj: Nikolaj Kolding, Bagagebærer marked, 11.30 og 12.30
20. maj: Konfirmation, Albertslund
31. marts: Nørrebjergskolen, Odense
29. marts: Præst & Pizza, Snostrup
17. marts: Experimentarium, personalefest
6. feb: Køge Realskole, Jubilæum
25. Jan: Experimentarium København, åbning med Kronprins Frederik

20.-22. jan: BUMfest Festival, Slovenien – int. slagtøjsfestival
20. jan: Skole Matine Show “PLAY”
20. Jan: Åbningsaften Show “PLAY”
21. jan: Workshop: “Playing-Making-Sharing”

15. jan: Jysk Fynske Mediers Kulturshow, Alsion

2016
26. dec: Olympia Fight Night, Bolbrohallen Odense
21. dec: Fredericia, Juleknas Street Stomp 15.30/16.30/17.30
18. dec: Remake Christmas, Nytorv, København, Juleknas Street Stomp kl. 11.30 og kl. 13.30
17. dec: City Kolding Juleknas Street Stomp kl 12/13/14
16. dec: Kulturmaskinens Julegalla, Magasinet Odense kl. 20.00
16. dec: OJ Electronics, Sønderborg
11. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp kl. 13/14/15
4. dec: Nyborg Julemarked, Juleknas Street Stomp kl. 13/14/15
18. nov: Lemvig-Müller, Randers
17. nov: Danish Entrepreneurship Award 2016, Åbning, Messe C, Fredericia
29. okt: Red Barnet, Odense Congress Center
21. okt: Musik Starter, Oure Efterskole
1. okt: Ulsnæs Centret, Gråsten 10.30/11.30/12.30
30. sept: Esbjerg by Night street stomp kl. 19/20/21
26. sept: Naturvidenskabsfestival Hovedpræmie, et sted i DK
17. sept: Åbning af Kulturuge Bornholm, Torvet Rønne kl. 12.00
10. sept: Nagel, Padborg
9. sept: Din Bilpartner, Hotel Svendborg
4. sept: Hesten i Fokus, Skive Trav

2. – 3. sept: Trekantområdets Festuge
3. sept: Trekantområdets Festuge, Grindsted kl. 10.00 Torvet
3. sept: Trekantområdets Festuge, Vejen kl. 15.00 Kunst Museet
2. sept: Trekantområdets Festuge, Fredericia kl. 18.45 Torvet
2. sept: Trekantområdets Festuge, Middelfart kl. 16.00 Torvet

25. – 27. august kl. 22.00: HCA Festivals Odense
25. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Svinedrengen”
26. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Svinedrengen”
27. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Svinedrengen”

21. aug: Vild Med Vand, Vejle Havn kl. 11.00 / Maker Workshop kl. 13 & 14
20. aug: Sillebroen Shopping Center, Frederikssund Kl. 13.00
19. aug: Indvielse af Cortex Park 2, ved SDU Odense kl. 13.00
6. aug: Falster, Bryllup

27. – 30. juli Langelandsfestivalen
30. juli: Langelandsfestival, Åbning store scene og børneland WWF/Pandaclub
29. juli: Langelandsfestival, Åbning store scene og børneland WWF/Pandaclub
28. juli: Langelandsfestival, Åbning store scene og børneland WWF/Pandaclub
27. juli: Langelandsfestival, Åbning store scene og børneland WWF/Pandaclub

12. Juli: Reception, Præstø
9. juli: Ørbæk Marked kl. 14-16
26. juni: Sevel i Bevægelse
10. juni: Dentsu Aegis, Centralværkstedet Aarhus
7. juni: Tingagerskolen, Ringe
5. juni: Legeparken Kolding kl. 11.00, Grundlovsdag for børn
15. maj: Ballebro Færgekro, Superbrugsen
4. maj: Nykøbing Falster, Open By Night kl. 19.00
21. april: PMF Generalforsamling, Odense
19. marts: Langeskovhallerne, Marslev Gymnastikforening
17. marts: Præst og Pizza, Snostrup Præstegård
6. marts: Vores Ikast, kl. 11/12/13
4. marts: Sanderum Skolen, trivselsdag
10. feb: Arbejdstilsynet, Vingsted Hotel og Konferencecenter
31. jan: SE Arena Vojens, Ishockey Klub
28. jan: Acting Bygherrerådgivning ApS, reception

2015
20. Dec: Fredericia, Street Stomp Juleknas
19. Dec. Final4, Dansk Volley Forbund, Frederiksberghallen
18. dec: JuleGalla, Magasinet Odense
13. dec: Nikolaj Kultur, Kolding, Street Stomp Juleknas
12. dec: Nyborg Julemarked, Street Stomp Juleknas
11. dec: Den Store Julefest, Kai Thor Catering, DOK5000
11. dec: Tønder Kommune, Ecco Center
05. dec: Carlsberg, Fredericia
28. nov: Esbjerg Juleby, Street Stomp Juleknas
26. nov: Finale i Byg En By, TEC Frederiksberg
13. nov: Skjøde, DOK5000 Odense
18. okt: Badminton Danmark, International Badminton Turnering, Odense Idrætshal

13. – 15. oktober: WWF Danmarks Tourné
15. Okt: Knuthenborg Safaripark, WWF Panda Club
14. okt: Ree Park, WWF Panda Club
13. okt: Aalborg ZOO, WWF Panda Club

08. okt: LEGO, Vingsted Center
01. okt: Dansk Cardiologisk Selskab, Nyborg Strand
26. Sept: Saint-Gobaint Isover, Comwell Kolding
17. sept: Sorø Kunstmuseeum, Fernisering Herup og Mertz, Skrammel-Avantgarde

10. Sept: DR studie 5 – Kongerigets Klogeste prøver, Mastiff
09. Sept: DR studie 5 – Kongerigets Klogeste optagelser, Mastiff

04. Sept: Region Hovedstaden, Kulturværftet Helsingør
29. aug: Børnehave Festival Assens
22. aug: Hjertedametouren, Cykelløb, Ringe
22. aug: Outdoor Event, Faaborg
21. aug: Kulturnat Kolding kl. 10.00 Nicolai & kl. 17.45 Akseltorv

19. – 22. august kl. 22.00: HCA Festivals Odense
22. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Den Flyvende Kuffert”
21. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Den Flyvende Kuffert”
20. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Den Flyvende Kuffert”
19. aug: HCA Festivals, Kulturmaskinen, Farvergaarden Multimedie Show “Den Flyvende Kuffert”

10. aug: Odense Musikskole
24. juli: Bredebro, byfest
20. juni: Dalum Bestemmer, Tingløkkeskolen
13. Juni: Byrumsmusical i Faaborg
10. juni: Show Case Vingsted Hotel & Konferencecenter
31. maj: Indvielse af KulturZonen i Ringe
16. maj: Yelva’s 70 års fødselsdag, Vejle
10. maj: Konfirmation, Vedbæk
29. April: Munkebjergskolen, Odense
27. marts: 100 år jubilæum, Dansk Gummi Industri, Kolding
26. marts: Præst & Pizza, Oppe Sundby Sognehus
20. marts: Fynsk Film Fest, Odense Teater
27. feb: Fejring af frivillighed og foreningsliv, Carl Nielsen Hallen, Faaborg Midtfyn Kommune
31. jan: Den Jyske Håndværkerskole, Hadsten, åbent hus
29. jan: HCA Festivals, årsfest
08. jan: Erhvervsklub Fyn, Nytårskur, OCC
07. jan: DT Group, Konference, Bella Center

2014
31. jan: City Vejle, Street Stomp, Open By Night
01. feb: Den Jyske Håndværkerskole, Hadsten, åbent hus
03. feb: Kerteminde, Turismekonference, Fjord & Bælt
15. marts: Melodi Grand Prix i Odense, Street Stomp i City
18. marts: Hotel Faaborg Fjord
22. marts: Bredballe Dancers, Vejle
19. april: Kerteminde City
03. maj: Lillebælt Halvmarathon Start
17. maj: Dølle Fjælde Musse Marked
07. juni: Nyborg Pinsemarked, Havnen
09. juni: Outstanding Moves Sundhedsuge, Hundested Hallen
13. juni: Posten, Odense Kommune By og Kultur
27. juni: Frederiksværk Kanonfredag
18. juli: Kerteminde Kirsebærfestival, Havnen, officiel åbning
04. aug: VM Wheel Chair Rugby Åbningsceremoni, Arena Fyn

17. – 22. august kl. 18.00: HCA Festivals Odense
17. aug: kl. 15.00 Officiel Åbning HCA Festivals, Odense Koncerthus
18. aug: kl. 18.00 The Great Gadget Show i Den Røvsmalle Biograf, Teater Momentum
19. aug: kl. 18.00 The Great Gadget Show i Den Røvsmalle Biograf, Teater Momentum
20. aug: kl. 18.00 The Great Gadget Show i Den Røvsmalle Biograf, Teater Momentum
21. aug: kl. 18.00 The Great Gadget Show i Den Røvsmalle Biograf, Teater Momentum
22. aug: kl. 18.00 The Great Gadget Show i Den Røvsmalle Biograf, Teater Momentum

18. – 23. august : HCA Festivals Odense
18. aug: Kl. 15-16 Street Stomp i Odense City
19. aug: Kl. 15-16 Street Stomp i Odense City
20. aug: Kl. 15-16 Street Stomp i Odense City
21. aug: Kl. 15-16 Street Stomp i Odense City
22. aug: Kl. 15-16 Street Stomp i Odense City
23. aug: Kl. 12-13 Street Stomp i Odense City

23. august: Kolding, Axel Torvet, DM I Design
30. august: Vingsted Hotel og Konferencecenter, HK Danmark
01. sept: UCN Ålborg – studiestart
01. okt: Præstø, Street Stomp – kl. 19.00
03. okt: Vestre Skole Odense, Jubilæum
03. okt: Esbjerg Storcenter, Street Stomp – kl. 16.00
08. okt: Faaborg Bibliotek – kl. 18.20
15. nov: Aarhus Universitet, Den Gyldne Fugl
07. dec: Esbjerg, Juleknas Street Stomp – kl. 12.00
13. dec: Nyborg, Juleknas Street Stomp – kl. 13.00
19. dec. Odense, Julegalla Magasinet

2013
2. feb: Den Jyske Håndværkerskole, Hadsten
5. feb: Professions Højskolen Metropol, DGI Byen
1. marts: Højstrup Bolig, Odense
17. april: Præst og Pizza, Oppe Sundby Sognehus
20. maj: OB
25. maj: Stafet for Livet, Esbjerg
9. juni: World Cup kørestols Rugby i Arena Fyn, Dansk Handicap Idræts-Forbund / Udvikling Fyn
28. juni: Open By Night, Middelfart City
29. juni: Sommerlørdag i Præstø
10. juli: Tour de France TV2 i Odense City, Kulturmaskinen På Hjul
11. juli: Tour de France TV2 i Odense City, Kulturmaskinen På Hjul
19. juli: Kerteminde Kirsebærfestival
1. aug: Street Battle U19 Dame EM Åbnings ceremonie, Dansk Håndbold Forbund, Sønderborg
11. aug: Street Battle U19 Dame EM Afslutnings ceremonie, Dansk Håndbold Forbund, Kolding
26. aug: OFF 2013 – Odense Film Festival, Officiel Åbning, Magasinet Odense
2. sept: UCN Ålborg – studiestart
10. sept: KL Landsmøde, Comwell Kolding
19. sept: Føtex Nyborg
21. sept: Fredericia Rådhusplads
27. Sept: ActionZone, Tørring
1. okt: Præstø, kl. 19-21 Open By Night
30. okt: Designskolen Kolding, DesignCamp2013
1. nov: Odense Katedral Skole
15. nov: DK´s Børne og Kulturchefer, Hotel Nyborg Strand
1. dec: Sønderborg, Borgen 11.30-14.00, Juleknas Street Stomp
6. dec: Børnehusene Fredensborg, personale fest
7. dec: Nyborg City 12-14.30, Juleknas Street Stomp
8. dec. City Kolding kl. 12-14, Juleknas Street Stomp
20. dec: Esbjerg City kl. 14-16, Juleknas Street Stomp
20. dec: JuleGalla kl. 20.00, Magasinet Odense
21. dec. City Kolding kl. 12-14, Juleknas Street Stomp

2012
19. jan: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
16. feb: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
08. marts: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
29. marts: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
30. marts: Jubilæum Østre Skole Middelfart
11. april: Snostrup Sognehus
17. april: Grundfos, Bjerringbro
27. april: Middelfart City, Mode Show
04. maj: Er Du Til Grin Galla – Kulturmaskine Festival, Magasinet Odense
05. maj: Giro d´Italia Start Herning
07. maj: Giro d´Italia Start Horsens
31. maj: Kulturmaskinen Odense, Teatersport kick off
05. juni: Alectia, Virum
09. juni: Uno-X, Scandic Bygholm Park
12. juli: Sommer i Farvergården – på Hjul, Kulturmaskinen
12. Juli: Torsdagskoncert i Kongens Have, Odense
19. Juli: Torsdagskoncert i Kongens Have, Odense
21. Juli: Kerteminde Turist, Kirsebærfestival
20. aug: OFF, Odense Film Festival, officiel åbning
25. aug: Post Danmark Rundt, Kerteminde
18. sept: IDA Kulturaften, Ålborg Kongres og Kulturhus
21. sept: Horsens Kommune, åbning ny genbrugsplads
21. sept: Domea Landskonference, Hotel Nyborg Strand
03. okt: Indvielse, Kollegieboligselskabet, SDU Odense
10. okt: Sindets Dag, Flakhaven Odense
12. okt: Århus Kulturnat, Hovedbiblioteket
08. nov: Hauzfrauz´s In The City, Madhuset Alfred & Kamilla
14. nov: Danish Entrepreneurship Award 2012, åbningsshow
15. nov: Award Show Inspired By Brandts
21. Nov: VANDTEK12, Odense Congress Center
07. dec: Oticon, Smørum
09. dec: Vejle City, Juleknas
17. dec: Esbjerg City, Juleknas
20. dec: Jule Galla 2012 Kulturmaskinen, Magasinet Odense

2011
19. jan: HC Odense hjemmekamp
29. jan: House Of Prince, British American Tobacco show
06. feb: HC Odense hjemmekamp
19. maj: Grøn Teknologi Tour DR2, Torvet Ikast
31. maj: Medborgerhuset Dianavænget
24. juli: Kerteminde Turist, Havnen
03. aug: Post Danmark Rundt, Esbjerg City
20. aug: Guderup Centrum, Als
20. okt: Odense City
29. okt: TV3 Bryst Galla Live TV Show, indsamling for Kræftens Bekæmpelse
08. dec: H.O. Birksted, Næstved
17. dec: Esbjerg City, Juleknas
18. dec: Vejle Bryggen, Juleknas
20. dec: MPI Show Case, Scandic Sydhavnen CPH

2010
14. april: Snostrup Præstegård
08. maj: Åens Dage, Odense
08. maj: Jubilæum Kulturmaskinen
29. maj: Shell Show, Diesel House
13. juli: Odense City
28. juli: Kerteminde Turist, Havnen
14. aug: Odense City
27. aug: Kane & Lynch Show, IO Interactive Kbh.
10. sept: HC Odense hjemmekamp
11. sept: Kulturmaskinen, Odense
29. sept: HC Odense hjemmekamp
04. okt: HC Odense hjemmekamp
08. okt: Øre- Næse- Hals show, Comwell Middelfart
13. okt: HC Odense hjemmekamp
06. nov: HC Odense hjemmekamp
17. nov: HC Odense hjemmekamp
11. dec: Esbjerg City, Juleknas

2009
23. April: Den Røde Pimpernel, Kerteminde City Forening
24. April: Kulturmaskinen, Odense
12. Maj: Assens Kommune, lukket arrangement
16. Maj: Åens Dage, Odense
22. Maj: Jazz by Night, Kerteminde
26. Juni: Alibi Supper Club, Brandts Klædefabrik, Open by Night Odense
10. – 13. August: Fringe Festival, Edinburgh
27. Okt: Pink Playroom, Odense City
27. Okt: Odense Kommune
21. Nov: DSV, Sas Radisson CPH

2006 – 2008
Microsoft Denmark – Alibi Supper Club – Realkredit Danmark – Øre- Næse- Halslæge foreningen – Cisco Expo 2008 – Dansk Industri – Prize Waterhouse Coopers – Odense Blomsterfestival – NNE Pharmaplan – Dansk Biblioteks Center – H. J. Hansen – HTH – GN ReSound – PFA – Novo Nordisk – SimCorp – Glostrup Bio – BMS – Finansrådet – Tæppeland – Scan Office – Verdens Største Stomp – Mellemfolkeligt Samvirke – HCA streetparade – Odense Havnekulturfestival